loader

Kır tarzı oturma odaları sıcak ve samimi olup, arkanıza yaslanıp dinlenmek ve sosyalleşmek için evin içinde mükemmel bir konum sağlar. Kır tarzının birçok çeşidi vardır, bu genellikle farklı bölgesel eğilimlerin bir sonucudur - bir kıyı kır evi, çoğu zaman, tepelerle çevrili kırsalın derinliklerinde yer alan izole bir evinkinden tamamen farklı bir kır dekoru tarzına sahip olmayacaktır. Mülk büyüklüğü ve yaşı da ülke türü içinde stil farklılıkları yaratabilir.

Doğa Unsurlarını Birleştirmek

Doğal dünya her yerdedir, country tarzı dekor, yalnızca süslemeler, aksesuarlar, sanat eserleri ve tekstillerin kullanımıyla değil, aynı zamanda tuğla ve kirişler gibi açıkta kalan doğal unsurlarla da iç mekandaki formları doğadan referans alarak güzelliğini kutluyor. Bunlar, binanın tarihi geçmişine atıfta bulunmanın yanı sıra doğal dünya ile sorunsuz bir şekilde harmanlanmasını da beraberinde getiriyor.

Aydınlatma

Doğal aydınlatma, kır tarzı oturma odası için en iyi seçenektir. Mümkün olan yerlerde, doğal aydınlatma kullanımı en üst düzeye çıkarılmalıdır. Parlak LED ışıklardan uzaklaşın ve bunun yerine mum ışığı hissine yakın daha sıcak sarı tonları tercih edin.

Döşeme

Tipik bir kır oturma odası genellikle ahşap bir zemine sahiptir, diğer popüler seçenekler arasında taş veya karo döşeme bulunur. Bu tür döşemelerin soğuk ve sert hissi, kilim ve diğer yumuşak mobilyalar kullanılarak dengelenebilir.

COUNTRY TARZI KOLTUKLAR

Adından da anlaşılacağı gibi oturma odası, evin sakinlerinin dinlenip gevşemeleri ve ziyaretçileri kabul etmeleri için tasarlanmış bir mekandır. Rahat ama şık oturma bir zorunluluktur ve antika parçalar harika görünürken ve zamansız bir ülke hissini iletmede iyi olsa da, çoğu modern tasarımların sunduğu rahatlıktan yoksundur - aşağıdaki resimde gösterilen sandalye gibi. Klasik tasarımı ve geleneksel ekose yün döşemesi kır yaşamını anımsatıyor.